Hlavní navigace

Samsung představuje nové modely fotoaparátů řady NX

Sdílet

Pavel Kreuziger 26. 4. 2012

Nově představená řada ukazuje, jak by mohla vypadat budoucnost CSC technologie (Compact System Cameras). SMART fotoaparáty totiž disponují schopností připojení k domácí síti přes Wi-Fi, takže k přenášení fotografií a videa z nich nepotřebujete žádné karty ani kabely.

Standardem u řady NX je APS-C CMOS snímač s rozlišením 20,3 megapixelu, který se vyznačuje přesností barev i detailů ve výsledných snímcích. Kromě toho disponují všechny novinky systémem i-Function, díky němuž můžete jednoduše nastavovat objektiv a upravovat obraz přímo v terénu. Mezi standardní příslušenství pak patří devět různých objektivů pro rozličná využití, samozřejmostí u všech modelů je pak široká nabídka kreativních funkcí.

Samsung NX1000 je kompaktním lehce přenosným modelem, který si uživatelé mohou vybrat buďto černé nebo bílé barvě. Model přichází s pokročilými technologiemi jako je Smart Auto 2.0 a Smart Link Hot Key.

Model Samsung NX210 přichází v elegantním kovovém šasi. K dispozici je třípalcový AMOLED displej pro prohlížení fotografií a videa ve Full HD rozlišení. Díky funkci Samsung Mobile Link můžete výsledky svého fotografického umu sdílet s kýmkoliv na telefonech či tabletech, další funkce TV Link umožňuje přímé zobrazování na obrazovkách chytrých televizí.

Samsung NX20 disponuje designem profesionálního zařízení i slušnou kvalitou výsledných snímků. Jeho další devizou je ergonomická rukojeť pro pohodlné držení a také otočný třípalcový clear AMOLED displej. Dostupná rychlost závěrky je pak 1/8000s. Tento model má i elektronický hledáček SVGA EVF pro profesionální úpravu kompozice.

Našli jste v článku chybu?