Hlavní navigace

Samsung představil nový tablet Galaxy Tab 2 (7.0)

Sdílet

Daniel Ionescu 14. 2. 2012

Korejský výrobce elektroniky Samsung rozšířil své portfolio mobilních zařízení o nový tablet Galaxy Tab 2, který má představovat nástupce jen o půl roku staršího zařízení Galaxy Tab Plus. Z hlediska hardwarových specifikací však nečekejte nic převratného, ve skutečnosti je Galaxy Tab 2 vybaven papírově hůře, než jeho pomyslný předchůdce, což však bude vykoupeno dle slov Samsungu výrazně nízkou cenou, jíž chce zaujmout širší uživatelskou základnu. Společnost dále láká na novou verzi operačního systému Android Ice Cream Sandwich.

Tablet je poháněn 1GHz dvoujádrovým procesorem a nabídne 1GB operační paměť,  7placový displej s rozlišením 1024 x 600 px, 3MPx zadní kameru (bez přisvětlovací diody) a přední VGA kameru. Co se týká konstrukčního zpracování, tablet dosahuje maximální tloušťky 10,5 mm a váží 344 g. V závislosti na verzi bude tablet vybaven 8, 16, nebo 32GB SSD diskem, Wi-Fi adaptérem a 3G modulem. Paměťovou kapacitu bude navíc možné rozšířit prostřednictvím MicroSD karty. Podle Samsungu by měl tablet díky 4000mAh baterii vydržet v provozu až 39 hodin.

Jak už je u zařízení výrobce Samsung zvykem, bude i Galaxy Tab 2 obohacen o grafickou nadstavbu TouchWiz. Dále nabídne několik online služeb, prostřednictvím nichž si budou moci uživatelé půjčovat či kupovat hudbu, filmy, knihy a hry. V neposlední řadě bude tablet podporovat funkci AllShare umožňující sdílení digitálního obsahu mezi kompatibilními zařízeními.

Ačkoliv Samsung hovoří o nízké ceně, konkrétní hodnotu zatím neupřesnil a rovněž není známo přesné datum započetí prodeje.  Dle společnosti by se však měl tablet na trhu objevit v březnu.

Našli jste v článku chybu?