Hlavní navigace

Samsung oficiálně stopnul prodeje Galaxy Note 7

11. 10. 2016

Sdílet

Byla to v létě velká sláva. Ostatně která další značka vyrábějící mobilní zařízení si může dovolit dvě (respektive s S7 edge tři) vlajkové lodi za rok? Ovšem dobře namazané ozubené kolečko úspěchu se někde zadrhlo. I mistr tesař se někdy utne, dalo by se říct. Jenže tohle to utnutí stálo bratru několik desítek miliard korun. A možná i více, uvážíme-li, že tento odhad koloval internetem před několika dny, kdy ještě nebylo jasné, jak to vlastně všechno dopadne.

V průběhu září se začínaly objevovat zprávy, že s baterií prémiového phabletu není něco tak úplně v pořádku. Přehřívala se a v některých případech dokonce shořela či explodovala. Ač nějakých 26 uživatelů o svých problémech s Note 7 očividně lhalo, v globálním měřítku to mělo pramalý vliv. Většina zkazek o vadném akumulátoru totiž byla pravdivých.

Note 7

Samsung nejdříve prodeje zařízení pozastavil s tím, že uživatelé si svá již zakoupená zařízení mohou vyměnit za nová, kde měla být vada způsobená narychlo „zbastlenými“ a na trh uvedenými bateriemi už vychytaná. Jenže nebyla, jak se později ukázalo.

A tak korejský gigant musel udělat radikální krok – prodeje Galaxy Note 7 dnes zastavil úplně. Slíbil, že na řešení situace spolupracuje s příslušnými úřady, a uživatelům radí, aby „svá zařízení vypnuli a využili dostupné opravné prostředky,“ což znamená to, aby zašli do Samsungu a Note 7 vyměnili za Galaxy S7, S7 edge nebo něco úplně jiného.

Oficiální vyjádření Samsungu přišlo prakticky souběžně s oznámením společnosti Oculus, která svým zákazníkům zablokovala aplikaci pro VR náhlavní soupravu Oculus Rift v Note 7. Kdo by si taky chtěl potenciálně výbušné zařízení umisťovat přímo před obličej? Jenže uživatelé uvedené kombinace zařízení si stěžují, že kvůli nemožnosti používat aplikaci v phabletu je pro ně headset Rift taktéž nepoužitelný. Tohle bude Sammy dlouho žehlit.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).