Hlavní navigace

Samsung NX11 - výměnné objektivy a AMOLED displej

Sdílet

Karel Krutý 11. 1. 2011

NX11 je vylepšeným modelem vycházejícím z NX10, kompatibilní s novými objektivy i-Function, které byly uvedeny na trh pro NX100. Stejně jako NX10 je i fotoaparát NX11 pro lepší kvalitu obrazu vybaven snímačem APS-C, který je větší než Micro 4/3. Fotoaparát NX11 se bude prodávat s objektivem i-Function s ohniskovou vzdáleností 18-55 mm a s dvěma novými stříbrnými objektivy i-Function: širokoúhlým plochým objektivem s ohniskovou vzdáleností 20 mm a objektivem se zoomem s ohniskovou vzdáleností 20-50 mm.

Typický uživatel fotoaparát uchopí levou rukou za objektiv, a proto nový systém s i-Function fotografům umožňuje, aby mohli měnit nastavení levou rukou pomocí tlačítka zabudovaného přímo na objektivu i-Function, aniž by museli spustit fotografovaný objekt z hledáčku. Uživatelé mohou použitím tohoto tlačítka spolu se zaostřovacím kroužkem přepínat mezi nastavením rychlosti závěrky, clony, korekce expozice, vyvážením bílé a nastavením citlivosti ISO.

Kromě zabudovaného blesku a elektronického VGA (640x480) hledáčku disponuje NX11 třípalcovým LCD displejem typu AMOLED. Ten snižuje oslnění slunečním zářením, takže si fotograf podle výrobce může prohlédnout své obrázky za všech světelných podmínek, a to i za plného slunce. Fotoaparát NX11 také umožňuje pořizovat video s nahráváním v HD kvalitě 720p a větší snímač APS-C umožňuje nahrávat videa s menší hloubkou ostrosti a vytvářet filmové efekty.

Našli jste v článku chybu?