Hlavní navigace

Samsung míří do segmentu připojených aut, koupil Harman

14. 11. 2016

Sdílet

Pro jihokorejskou firmu jde prozatím o největší zaoceánskou akvizici. Celá částka je v hotovosti a představuje 112 dolarů na akcii, přičemž cena akcie Harmanu byla v době prodeje mnohem nižší – 87,65 dolaru. Dokončení transakce se očekává na polovinu roku 2017.

Ačkoliv by si většina spotřebitelů mohla jméno firmy spojit s domácími audio řešeními, dvě třetiny ze sedmimiliardových (dolarových) tržeb Harmanu v loňském roce tvořily produkty spojené s automobily.

Auta jsou stále více v hledáčku technologických společností, neboť jsou stále více připojená. Palubní desky od Harmanu již využívá více než 30 milionů vozidel. Díky tomu by kontrakt mohl pomoci Samsungu získat konkurenceschopnost vůči svým arcirivalům, Applu a Googlu. Korejci ještě předtím koupili podíl v čínském výrobci elektrických vozů BYD a jednu chvíli dokonce zvažovali nabídku na koupi části součástkové divize automobilky Fiat Chrysler.

Nejnovější akvizicí Samsung zaujímá trochu jiný přístup – neorientuje se zde na celé automobily, ale na jednotlivé komponenty, jako jsou navigace, multimediální zábava, bezpečnostní systémy a analytické nástroje.

Kromě ambicí v oblasti připojených vozů vlastní Harman také hi-fi značky typu JBL nebo Harman-Kardon, což téměř jistě znamená, že akvizice bude mít vliv i na jiné produkty Samsungu, od smartphonů po nositelná zařízení, displeje a náhlavní soupravy pro virtuální realitu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).