Hlavní navigace

Inženýři Samsungu a LG vyvinuli mobilní telefony se solárním dobíjením

13. 2. 2009

Sdílet

Samsung Blue Earth a upravená verze LG KF750

samsung blue earthKoncept od Samsungu nese název "Blue Earth" a jedná se o mobilní telefon s výrazně zaobleným designem, jehož šasi je vyrobeno "ekologickou" cestou, a sice z recyklovaných plastů, které údajně neobsahují žádné škodlivé látky (ftaláty a jim podobné substance). Zařízení je dále vybaveno velkým dotykovým displejem a celá jeho zadní strana je osazena solárními panely. Aby se však mohl telefon jejich prostřednictvím dobíjet, bude nutné jej mít položen displejem na stůl, což v nás evokuje pocit, že se nejedná o zcela dotažený nápad, neboť tímto způsobem bude pravděpodobně docházet k jeho rychlému poškození.

Společnost LG byla s informacemi o prototypu poněkud zdrženlivější, ale z obrázků, které máme k dispozici, je patrné, že se jedná o upravenou verzi telefonu KF750 Secret, na jehož zadní straně jsou umístěny solární panely.

Komentář: Obě novinky byly s velkou pompou představeny na dnešní tiskové konferenci, avšak jejich skutečný přínos zůstává otazníkem, je totiž zřejmé, že solární panely zatím nemohou zajistit dostatečný přísun elektrické energie pro intenzivně využívaný mobilní telefon. Dodávaná energie by dle našeho odhadu stačila maximálně na "přežívání" ve standby módu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).