Hlavní navigace

Samsung Galaxy S4 Zoom: smartphone nebo fotoaparát?

Sdílet

Mikael Ricknäs 13. 6. 2013

Do rodiny highendových smartphonů Galaxy S4 přibyl nový kousek, fotomobil Galaxy S4 Zoom s 16MPx rozlišením. Novinku lze dle analytika Bena Wooda ze společnosti CCS Insight popsat jako S4 mini s objektivem o 10násobném optickém zoomu. Svým uvedením předbíhá očekávanou Windows Phone verzi 41MPx Nokie 808 PureView a pravděpodobně nezanechá chladnými ani tradiční výrobce fotografické techniky jako Nikon nebo Canon. „Pokud je smartphone položený na stole displejem vzhůru, vypadá jako běžný dotykový telefon, otočíte-li jej, působí dojmem opravdového kompaktního digitálního fotoaparátu,“ tvrdí Ben Wood.

Novinka disponuje 4,3palcovým displejem s rozlišením 960 x 540 px a běží na dvoujádrovém 1,5GHz procesoru. Obdobně jako ostatní členové rodiny nese 8GB vnitřní paměť (pro uživatele dostupných asi 5 GB) rozšiřitelnou o microSD kartu a běží na OS Android 4.2 Jelly Bean. Telefon váží 208 gramů, tělo dosahuje tloušťky 15,4 mm. Samsung plánuje uvést  3G i LTE verzi, samozřejmostí je potom vestavěný Wi-Fi adaptér, který však na rozdíl od smartphonu Galaxy S4 nepodporuje vysokorychlostní protokol 802.11ac.

Samsung zatím nesdělil, kolik bude fotomobil stát ani kdy se dostane na trh. Možná však další informace zveřejní příští týden, kdy v Londýně pořádá speciální událost, během níž by měl představit další nové produkty.

 

Zdroj: IDG News Service, Samsung.com

Našli jste v článku chybu?