Hlavní navigace

Samsung Galaxy Gear - chytré hodinky, jež vydrží běžet jeden den

Sdílet

Martyn Williams 5. 9. 2013

Po několika měsících spekulací světlo světa spatřily první chytré hodinky z produkce největšího světového výrobce smartphonů. Společně s novým phabletem Galaxy Note 3 Samsung na berlínském veletrhu IFA předvedl také elektronickou novinku spadající do kategorie wearables. Chytré hodinky nesou jméno Galaxy Gear, jsou osazeny 1,6palcovým AMOLED displejem a běží na upraveném Androidu.

Samy o sobě moc funkcí nemají a spoléhají na propojení s kompatibilním smartphonem. Současně hodinky komunikují pouze s nově představeným zařízením Galaxy Note 3, Samsung však slibuje podporu také pro smartphony staršího data vydání. Jistě překvapí přítomnost 1,9 MPx kamery nebo podpora hlasového ovládání, jehož prostřednictvím lze například zahájit telefonní hovor, zadat položku do kalendáře nebo nastavit budík. Faktem však zůstává, že jsou po straně funkcionality hodinky závislé na smartphonu, se kterým komunikují skrze Bluetooth. Zásadní stinnou stránkou je pak výdrž na baterii. Výrobce slibuje více než jednodenní provoz, což v praxi znamená, že hodinky budou muset uživatelé nabíjet zřejmě každý den.

Novinka Galaxy Gear se na celosvětovém trhu stává již druhým produktem svého druhu, Samsung následuje společnost Sony, jež letos v červnu představila již druhou generaci svých chytrých hodinek SmartWatch 2. Hojně se spekuluje také o produktu společnosti Apple, ta dle některých analytiků pracuje na vývoji hodinek, o nichž se zatím mluví jako o iWatch.

Chytré hodinky Galaxy Gear budou na prodejní pulty uvedeny 25. září ve 140 zemích.

 

Zdroj: IDG News Service, Samsung.com

Našli jste v článku chybu?