Hlavní navigace

Samsung doplňuje řadu WB kompaktními fotoaparáty vyšší třídy s 15x optickým zoomem

21. 1. 2010

Sdílet

Samsung doplňuje řadu WB fotoaparáty vyšší třídy s 15x optickým zoomem


Společnost Samsung dnes oznámila, že svou řadu digitálních fotoaparátů - 12megapixelové přístroje WB650 a WB600 nabízejí tytéž širokoúhlé 24mm objektivy Schneider jako jejich předchůdci, rozšiřují však telefotografické schopnosti z 10x až na 15x optický zoom. Kromě toho přichází WB650 s 3,0" displejem AMOLED a vestavěnou technologií GPS pro automatické zeměpisné označování snímků z celého světa.

 

Samsung

 


12megapixelový snímač CCD, 24mm širokoúhlý objektiv s 15x optickým zoomem

Modely Samsung WB650 a WB600 se vyznačují 24mm ultraširokým úhlem záběru a 15x optickým zoomem. Objektivy Schneider Kreuznach jsou vybaveny duální stabilizací obrazu (IS). Pokud optická stabilizace nestačí, práci automaticky doplnípřebírá digitální stabilizace obrazu, která zajistí nerozmazaný snímek.

Model WB650 je vybaven 3,0" displejem AMOLED, který dle výrobce přináší delší životnost baterie, vyšší kontrastní poměr, živější barvy a schopnost zobrazovat obrázky, jež lze prohlížet v libovolném úhlu při zachování stejného barevného spektra. Fotoaparát WB600 je vybaven velkým 3,0" TFT LCD displejem.

K určování a ukládání přesné polohy pořízení snímku využívá WB650 vestavěnou technologii GPS. S tímto modelem mohou uživatelé zeměpisně označovat digitální fotografie, tj. zaznamenávat zeměpisnou délku a šířku místa, kde byl snímek pořízen. Fotoaparát na displeji AMOLED zobrazí název města, státu a země. Díky funkci vizuálního prohlížení mapy si mohou uživatelé vyhledat místo pořízení fotografie na mapě ve fotoaparátu, aniž by museli fotografie odesílat na internet. Tuto funkci lze využít i ve chvíli, pokud bloudíte v neznámém městě.

 

Samsung

 

Nahrávání videozáznamů v HD rozlišení

Přístroje WB650 a WB600 dávají uživatelům možnost nahrávat videozáznamy ve vysokém rozlišení 720p při snímací rychlosti 30 fps. Společnost Samsung také využívá kompresi H.264 a nabízí zákazníkům HDMI konektivitu, díky níž lze fotoaparát připojit přímo k HDTV bez nutnosti použít propojovací kolébku. Technologie rozpoznávání scén Smart Auto byla oproti verzi používané v modelech WB550 a WB500 modernizována a nyní ji lze použít jak u statických snímků, tak u videa. Při analýze kompozice snímku dochází k výběru scénického režimu pro pořízení digitální fotografie. Stejně je tomu i v případě videozáznamů. Automaticky se vybere jedna ze čtyř předprogramovaných možností a zvolí se takové nastavení, které zajistí záznam s odpovídající expozicí a vyvážením barev.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).