Hlavní navigace

S aplikací Tether od TP-LINKu máte správu domácí sítě doslova jako na dlani

Sdílet

Redakce 4. 7. 2013

Prostřednictvím aplikace lze spravovat a sdílet prostředky sítě, měnit nastavení, přizpůsobit rodičovskou kontrolu nebo aktivovat sdílení multimédií. K dispozici je rovněž přehled základních stavových informací, mezi něž patří například seznam aktuálně připojených zařízení a jejich přístupových práv. Není bez zajímavosti, že aplikace Tether je plně kompatibilní se standardem DLNA, díky čemuž lze na připojených klientských zařízeních přehrávat média uložená na flash disku připojeném ke směrovači.

Aplikace Tether je určena pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad s operačním systémem iOS ve verzi 5.1 nebo novější. Uživatelé ji mohou bezplatně stahovat v online obchodě App Store. Aplikaci Tether v současnosti podporuje čtveřice směrovačů TP-LINK, a sice modely TL-WDR4900, TL-WDR4300, TL-WDR3600 a TL-WDR3500. Díky plánovaným aktualizacím firmwaru se však řada podporovaných zařízení brzy rozroste.

Pro uživatele byla aplikace Tether navržena tak, aby bez nutnosti složitého nastavování fungovala ihned po instalaci a připojení mobilního zařízení do domácí sítě. Skrze uživatelské rozhraní lze stanovit uživatelské role, jako je administrátor nebo běžný uživatel, což ocení rodiče při kontrole svých dětí nebo správci sítě při monitorování chování připojených uživatelů. K dispozici je rovněž možnost omezení přístupu podle denní doby nebo specifických URL. Díky aplikaci lze také zjistit, která zařízení se ke směrovači připojují a případně zamezit přístup neznámým uživatelům či nenechavým sousedům.

Z hlediska uživatelů bude zřejmě nejžádanější vlastností aplikace podpora standardu DLNA, díky níž mohou ze svých mobilních zařízení běžících na iOS snadno přistupovat k digitálnímu obsahu v rámci sítě. Aplikace Tether zajistí streamování dat, jež nezabírají úložný prostor na mobilním zařízení, ale jsou uložena na USB flash disku či externím pevném disku připojeném přímo ke směrovači.

 

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?