Hlavní navigace

Rozpoznání obličeje bude prozatím pro Google Glass tabu

4. 6. 2013

Sdílet

„Pozorně jsme naslouchali vašim připomínkám a mnozí z vás vyjádřili jak zájem tak obavy ze schopností a možností, jež zařízení Google Glass nabízí,“ uvedl Google ve svém příspěvku na síti Google+. Ve spojitosti se zavedenou bezpečnostní politikou společnosti neplánuje Google doplnit chytré brýle Google Glass o funkcionalitu rozpoznání obličeje. Alespoň tak dlouho, dokud „nebudou zavedena důkladná bezpečnostní opatření.“ O co konkrétně by se mělo jednat již však Google nespecifikuje.

Google Glass dokonce přijímá kritiku z nejvyšších politických míst. Osm členů Federálního Kongresu USA vzneslo několik dotazů, jež byly adresovány pro CEO Googlu, Larryho Page. V dopise kongresmani připomněli společnosti Google její vroubek z roku 2010, kdy bylo odhaleno, že v rámci mapování terénu pro službu Street View sbírá data z nezabezpečených Wi-Fi sítí. Dále se předního představitele společnosti dotazovali, zda bude produkt Google Glass schopný rozpoznání obličeje, které povede k odhalení osobních informací o sledovaném subjektu.

V souvislosti s obavami o soukromí společnost aktualizovala zásady pro vývojáře a zakázala využití kamery nebo mikrofonu Google Glass pro rozpoznávání osob a zjišťování osobních dat. Rozpoznáván může být pouze ten uživatel, který brýle sám nosí (což je zřejmé nejen kvůli hlasovým příkazům). Pro vývojáře tedy prozatím platí, že aplikace pro Google Glass (tzv. Glassware) nesplňující tato pravidla nebudou Googlem oficiálně zveřejněny.

 

Zdroj: IDG News Service, Plus.google.com/+projectglass/

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).