Hlavní navigace

Rovio rozšiřuje sérii Angry Birds o Bad Piggies

Sdílet

Tomáš Charouz 1. 10. 2012

Na úspěšnou sérii Angry Birds navazuje nová hra s názvem Bad Piggies, ve které se hráč vžije do role prasátek, úhlavních nepřátel ptáků, kterým se snaží ukrást poklad a hnízda s vejci. Novinka je dostupná od čtvrtka pro iOS, Android a Mac. Rovio slibuje rozšíření hry také na operační systémy Windows, Windows Phone a blížící se Windows 8.

Ve hře Bad Piggies je vaším cílem překonat překážky na mapě, které „neposedným prasátkům“ brání v přístupu k ptačím vejcím. Namísto běžně užívaného praku máte jako hráč za úkol postavit dopravní prostředky, které prasečí cestovatele přepraví až do cíle. Ke stavbě vozítek máte k dispozici deštníky, křídla, krabice, rakety, balóny a měchy. S tím, jak postupujete úrovněmi, odemykají se vám efektivnější součástky, které může na svá vozítka přidat.

Pokud se zaseknete v některé z úrovní, Rovio vám nabízí možnost proměnit se v mechanika a upravit si své vozítko tak, abyste se úspěšně dostali za cílovou čáru. Za tuto pomůcku si zaplatíte, stejně tak, jako za magického orla v Angry Birds. Pokud „olajkujete“ Bad Piggies na Facebooku, získáte do startu tři asistenční služby zdarma. Poté platíte 2 americké dolary za 10 služeb, 6 dolarů za 35 a 10 dolarů za 65 asistenčních služeb.

V počátečních úrovních nemáte příliš svobody při stavbě vozítek. Namísto toho musíte volit konkrétní typy konfigurací, abyste získali tři hvězdičková hodnocení. Stejný systém je i v Angry Birds, kdy za strefení určitých míst získáváte nejvyšší hodnocení. Stejně vám to však nezabrání v budování svých vlastních originálních vozítek, i když existuje standardní cesta, jak se dostat do cíle.

Pro začínající inženýry nabízí společnost Rovio také levely, které hráči poskytnou dostatečnou svobodu k tvorbě těch nejšílenějších vozítek, které si dokážete představit. Rovio přidává také bonus pro tříhvězdičkové hráče: Pokud získáte nejvyšší hodnocení ve všech úrovních, otevře se vám dalších 30 extra úrovní navíc.

Bad Piggies se jeví jako zajímavé rozšíření Angry Birds Iniverse a v žádném případě se nejedná o pouhé rozšíření rozzlobených ptáků těžící z předchozího úspěchu.

Zlá prasátka jsou již teď dostupná na App Store pro iOS za 1 dolar pro iPhone nebo za 3 dolary pro iPady. Uživatelé s Androidem si mohou stáhnout free verze Bad Piggies a Bad Piggies HD na Google Play. Existuje také 5dolarová verze v Mac App Store.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?