Hlavní navigace

Routerová novinka WNDR3800 od Netgearu láká na množství funkcí

Sdílet

Bohuslav Dvorský 9. 9. 2011

Společnost Netgear uvedla na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový router Wireless-N600 Premium Edition - WNDR3800.  Do vínku dostal několik funkcí a technologií. Funkce Clear Channel Selector, která byla dosud dostupná pouze v nejvyšších řadách firemních bezdrátových routerů, automaticky detekuje přehlcené Wi-Fi kanály a přepíná provoz na méně vytížené. Přetěžování Wi-Fi kanálů představuje stále významnější problém z důvodu zvyšování penetrace Wi-Fi zařízení a vysílání, typicky bezdrátových telefonů, elektronických chůviček či signálů šířených sousedy. Navíc se „souboje“ o dostupné frekvence běžných domácích zařízení nepřímo účastní i zařízení, která mohou rušit vysílání Wi-Fi přístrojů, jako třeba mikrovlnné trouby. Díky funkci Clear Channel Selector by měli uživatelé vytvářet spolehlivější domácí Wi-Fi síť se snížením náhodných výpadků, odpojení a zpomalení, na něž jsou citlivé náročné aplikace typu streamování HD videa, hraní online her pro více hráčů či přenosu hlasu a videochatu.

Majitelé routeru WNDR3800 můžou využívat rovněž výhod cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru privátní cloud pro bezpečný přístup a sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu. Uživatelé tak nemusí svá data nahrávat na veřejné úložiště. ReadySHARE Cloud umožňuje určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny a k těm se poté můžeme dostat i prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti Netgear určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony i tablety se systémem Android.

Dále se uživatelé mohou těšit na bezdrátový tisk díky technologii ReadySHARE Printer, která eliminuje nutnost pořízení tiskárny se zabudovaným Wi-Fi rozhraním, otevřenou platformu, díky které techničtí nadšenci mohou sami upravit výkon a vlastnosti routeru, což umožňuje instalaci „otevřeného“ firmwaru a přidání se ke komunitě Open Router. K dispozici je rovněž služba Netgear Live Parental Controls, která zprostředkuje rodičům (nebo firemním administrátorům) šanci určit, které webové stránky mají pro jejich děti (či zaměstnance) nevhodný obsah a nebude se k nim možné připojit, případně v jakých hodinách se vůbec půjde k internetu připojit.

Pro instalaci a správu routeru, která jak tvrdí společnost nezabere mnoho času, není třeba používat instalační CD, protože router můžeme nakonfigurovat pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, v tabletu iPad a dalších zařízeních.

 

Další funkce a vlastnosti:

  • Netgear Genie – zdarma dostupná utilita, která dokáže odhalit informace o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích. Fungovat by měla s routery všech značek, napomoci vám se zvýšením bezpečnosti a dosáhnutí lepšího pokrytí Wi-Fi sítě. Vybrané routery Netgear (včetně modelu WNDR3800) lze pomocí této utility i konfigurovat.
  • Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – dovoluje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.
  • Certifikace DLNA – router podporuje standard DLNA zajišťující streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray přehrávačů či herních konzol.
  • Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje vhodné podmínky například pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.
  • Wi-Fi síť – dvoupásmová bezdrátová Wi-Fi síť nabízí souběžnou přenosovou rychlost dosahující až na hranici 600 Mb/s, rozdělenou mezi 2,4GHz a 5GHz frekvenční pásmo.
  • Rychlé kabelové připojení – zajišťují čtyři gigabitové ethernetové porty.
  • Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy.

 

NETGEAR N600 Wireless dual band gigabit router Premium Edition (WNDR3800) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti Netgear za doporučenou cenu 3 200 Kč vč. DPH. Aplikaci ReadySHARE Cloud pro iOS a Android zařízení lze zakoupit v oficiálních iOS a Android obchodech za 2,99 amerických dolarů.

Více informací o novém routeru Netgear WNDR3800 je k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/smerovace-a-adsl-modemy/wndr3800.html nebo www.netgear.com/wndr3800.

Našli jste v článku chybu?