Hlavní navigace

Router Netgear WNDR3700 vstupuje do prodeje

18. 9. 2009

Sdílet

Netgear WNDR3700


Model WNDR3700 je gigabitový dvoupásmový router řady RangeMax Wireless-N využívající současně dvě různá frekvenční pásma – 2,4 GHz a 5 GHz. Obsahuje USB rozhraní pro připojení externího USB úložného zařízení, ke kterému se lze díky funkci ReadyShare připojit z jakéhokoli zařízení v síti, stejně jako porty gigabitové LAN pro vysokorychlostní datový přístup hned několika počítačů v domácí síti.

Vnitřní výbava směrovače zahrnuje 680MHz MIPS procesor, výkonný zesilovač a osm citlivých antén, což zaručuje  rychlost až 350 Mb/s. Maximální rychlost mohou uživatelé pochopitelně očekávat i při datových přenosech po kabelu. Rychlostní maxima tedy předurčují modem k použití pro činnosti náročné na vysoký datový tok – online hraní, streamování videa ve vysokém rozlišení či zabezpečené přenosy vysokých objemů dat.

K dalším vlastnostem patří energeticky úsporný „green“ přepínač se čtyřmi ethernetovými porty, QoS pro  bezdrátové streamování videa, samostatná tlačítka pro vypnutí bezdrátové část i celého zařízení, či možnost regulace výkonu pro optimalizaci spotřeby energetické energie. Díky funkci Push ‘N’ Connect využívající standardu Wi-Fi Protected Setup (WPS) lze navíc připojit další bezdrátová zařízení.


Mezi funkce routeru NETGEAR WNDR3700 patří:

Dvoupásmová technologie umožňuje souběžné využití 2,4GHz a 5GHz frekvenčního pásma. Router podle výrobce dosahuje reálné bezdrátové souhrnné propustnosti protokolu TCP až 350 Mb/s. Čtveřice vestavěných gigabitových ethernetových portů zajišťuje výkon s reálnou rychlostí přenosů mezi WAN a LAN sítěmi až 500 Mb/s.

Díky funkci ReadyShare poskytuje NETGEAR WNDR3700 přístup k externím USB diskům a sdílení na nich uložených souborů. Stačí připojit USB disk k routeru a využívat čtení a zápis přes bezdrátový přístup z jakéhokoli přístroje v síti. Router podporuje řadu formátů systému souborů (např. FAT16, FAT32, NTFS, EXT2, EXT3), stejně jako HTTP a FTP vzdálený přístup.

Certifikace DLNA garantuje využití routeru jako univerzálního Plug and Play (UPnP) media serveru, přístroj rovněž automaticky rozpoznává multimediální soubory na externím USB úložném zařízení. Multimediální obsah uložený na USB disku připojeném k routeru lze prohlížet a přehrávat např. prostřednictvím přístroje NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150), TV podporujících DLNA, konzol typu XBox 360 a PlayStation 3 a dalších zařízení.

NETGEAR WNDR3700 obsahuje zabezpečení bezdrátového přístupu prostřednictvím funkce Wi-Fi Protected Access (WPA-Enterprise a WPA2-Enterprise). Lze vytvořit také další Wi-Fi podsítě, určené typicky pro dočasné připojení návštěvníků doma nebo v kanceláři, s omezeným přístupem k lokální síti.

Pomocí integrovaného nástroje pro monitoring využití širokopásmového připojení k internetu, resp. počítadla přenesených dat, mohou uživatelé nejen prohlížet podrobné denní, týdenní a měsíční statistiky množství stažených dat, ale také si nastavit automatické zobrazení oznámení v případě, že se přiblíží hranici měsíčního limitu stanoveného ISP. Model WNDR3700 dále využívá řadu QoS algoritmů pro optimalizaci videopřenosů, které snižují ztrátovost paketů a umožňují streamování HD videa přes Wi-Fi.

Prostřednictvím tří nastavitelných úrovní výkonu a dosahu bezdrátové části routeru lze snížit vysílací výkon až o 75 % oproti provozu na plný výkon. Další šetření energie zajišťuje gigabitový přepínač, který automatický přizpůsobuje spotřebu energie v závislosti na délce kabelu a vypíná nepoužívané porty. Pokud uživatel nepotřebuje dočasně využívat Wi-Fi připojení, lze celou bezdrátovou část routeru vypnout stisknutím speciálního tlačítka a snížit tak celkový výkon až o 30 %.

Pro dosažení maximální propustnosti doporučuje NETGEAR využívat router WNDR3700 s odpovídajícími Dual Band Wireless-N zařízeními, jako je např. NETGEAR 5GHz Wireless-N HD Access Point / Bridge (WNHDE111) či NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N USB 2.0 adaptér (WNDA3100).

NETGEAR RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router WNDR3700 je již dostupný na vybraných světových trzích za doporučenou cenu 190 USD. Na českém trhu bude přístroj dostupný během listopadu letošního roku prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za předpokládanou doporučenou cenu 4 500 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).