Hlavní navigace

RIM spustí prodej nové verze tabletu PlayBook s podporou LTE

Sdílet

John Cox 6. 8. 2012

Společnost RIM, kterou v posledních letech na trhu s mobilními zařízeními válcuje tvrdá konkurence, minulý týden oznámila, že 32GB model tabletu PlayBook bude dostupný s podporou LTE konektivity. V první vlně se dostane na kanadské prodejní pulty již ve čtvrtek 9. srpna, přičemž se budou moci uživatelé připojit k LTE sítím místních operátorů Bell, Rogers a Telus. Pro ostatní země a operátory bude PlayBook dle tvrzení RIMu dostupný v následujících měsících.

Společnost RIM zatím neoznámila koncovou cenu zařízení, jež bude dle slov mluvčí společnosti stanovena samotnými operátory. Kanadský operátor Rogers v současnosti nabízí Wi-Fi verzi PlayBooku za méně než 300 amerických dolarů.

Kromě LTE konektivity je tablet PlayBook oproti dosavadní verzi nezměněn. Disponuje 7palcovým displejem s rozlišením 1 024 x 600 px a podporou multidotykových gest, 1,5GHz dvoujádrovým procesorem založeným na ARM Cortex A9, 3MPx přední a 5MPx zadní kamerou a podporou full HD 1080p vida. Co se týče konektorů, je tablet vybaven HDMI portem, microUSB portem a po stránce bezdrátového připojení nese Wi-Fi a Blutooth 2.1 adaptér.

PlayBook běží na operačním systému BlackBerry Tablet OS s poslední aktualizací PlayBook OS 2.0, kterou kanadská společnost uvolnila v únoru. PlayBook OS 2.0 přidává nativního emailového klienta a kalendář, které automaticky integrují kontakty a události uživatelů ze sociálních sítí. Další novinkou je sjednocená příchozí pošta, aplikace tak dovede spravovat jak pracovní, tak soukromý účet společně s různými updaty sociálních sítí.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?