Hlavní navigace

RIM představil BlackBerry Bold 9900/9930 a BlackBerry OS 7

3. 5. 2011

Sdílet

Společnost Research In Motion představila dvě nová zařízení BlackBerry s tloušťkou pouhých 10,5 mm, která jsou vůbec poprvé opatřena operačním systémem BlackBerry 7 OS. "Nové smartphony BlackBerry Bold se spolu s novou verzí operačního systému nechaly inspirovat miliony uživateli po celém světě, kteří vyžadují nekompromisní kombinaci výkonu, funkčnosti a stylu," uvedl v tiskovém prohlášení Mike Lazaridis, prezident a Co-CEO společnosti RIM. Oba smartphony jsou poháněny 1,2GHz procesorem a podporují nové 4G mobilní sítě. Research In Motion vyzdvihuje také nový dotykový displej Liquid Graphics, který nabídne rychlou odezvu vhodnou k hraní her - zvládne rychlost až 60 snímků za vteřinu a nabídne rozlišení 287 dpi.

V obou telefonech je integrována technologie NFC, díky které mohou být zařízení jednoduše použita k mobilním platbám. Mezi další funkce nových BlackBerry patří integrovaný kompas a podpora 720p HD videa. Telefony mají zcela totožný displej o velikosti 2,8 palce s rozlišením 640 x 480 pixelů. Samozřejmostí je hardwarová QWERTY klávesnice, Wi-Fi a Bluetooth. K ukládání dat slouží 8GB disk (kapacitu lze rozšířit pomocí microSD karty až o 32 GB). Významnou novinkou je i nový operační systém BlackBerry OS 7. Ten přináší vylepšený webový prohlížeč s podporou HTML5 videa, vyhledávání pomocí hlasu nebo možnost spravovat soukromý obsah uživatele odděleně od toho pracovního.

Společnost Research In Motion představila dvě nová zařízení BlackBerry s tloušťkou pouhých 10,5 mm, která jsou opatřena operačním systémem BlackBerry 7 OS. "Nové smartphony BlackBerry Bold se spolu s novou verzí operačního systému nechaly inspirovat miliony uživateli po celém světě, kteří vyžadují nekompromisní kombinaci výkonu, funkčnosti a stylu," uvedl v tiskovém prohlášení Mike Lazaridis, prezident a Co-CEO společnosti RIM. Oba smartphony jsou poháněny 1,2GHz procesorem a podporují nové 4G mobilní sítě. Research In Motion vyzdvihuje také nový dotykový displej Liquid Graphics, který nabídne rychlou odezvu - zvládne rychlost až 60 snímků za vteřinu a nabídne rozlišení 287 dpi.
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).