Hlavní navigace

Fotoaparát, který ostří i exponuje přes displej!

19. 6. 2009

Sdílet

Fujifilm FinePix Z300

 

Nový digitální fotoaparát Fujifilm FinePix Z300 vypadá na první pohled jako docela obyčejný kompakt. Zdání ovšem klame, protože je vybaven velkou dotykovou obrazovkou, pomocí které můžete nejenom zaostřovat objekty, ale dokonce klepnutím na displej spustíte i expozici. Jde to prostě i bez tlačítek.

Tento nový model, který se zatím začne prodávat jen v Japonsku (ale do Evropy určitě také časem dorazí), má velký třípalcový a dotykový LCD displej, pomocí kterého se Fujifilm FinePix Z300 ovládá. S novinkou lze přes displej nejenom zaostřit (prstem určíte oblast na displeji, na kterou automatika zaostří), ale také exponovat, nemusíte tedy mačkat spoušť. Model je expozičním automatem, k dispozici je zde šest přednastavených scén a detekce tváří v záběru. Model umí zaostřit až na deset obličejů v záběru.

Objektiv umožňuje až pětinásobné optické přiblížení (rozsah ohnisek odpovídá v přepočtu na kinofilm hodnotám od 36 do 180 milimetrů). Pozitivní je přítomnost duální stabilizace, tedy kombinace mechanické, založené na jemných posuvech CCD snímačem, a elektronické stabilizace. Co se týká čipu, tak ten obsahuje přibližně deset milionů obrazových buněk a citlivost lze vyšroubovat až na hodnotu ISO 1600. Novinka je velmi tenká, takže je vybavena li-ion akumulátorem a fotografie můžete ukládat také do vnitřní 31 MB paměti.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).