Hlavní navigace

Řešení slabého signálu iPhonu 4: obal zdarma, iOS 4.0.1 nebo vrácení peněz

Sdílet

Jiří Paleček 17. 7. 2010

iPhone 4 byl uveden na trh 24. června a stejně jako jeho předchozí verze se ihned stal hitem.  Apple během necelého měsíce prodal přes 3 miliony kusů nových iPhonů. Téměř okamžitě po zahájení prodeje se však objevily problémy s jeho anténou, respektive slabým signálem. Uživatelé si začali stěžovat na to, že pokud uchopili iPhone 4 za kovové hrany přístroje, které představují antény, telefon v některých případech zcela ztratil signál. Jobs se tak na včerejší konferenci snažil dokázat, že touto chybou netrpí jen iPhone, ale také třeba konkurenční telefony BlackBerry Bolt 9700 a HTC Droid Eris.

V tomto týdnu Apple mimo jiné vydal iOS 4.0.1, který přináší upravený algoritmus výpočtu signálu tak, aby se z ničeho nic neztrácel. To však nestačí, a tak Apple včera oznámil, že těm uživatelům, kteří budou stále pociťovat problémy se signálem, zdarma dodá pouzdro, které by mělo tento problém s konečnou platností vyřešit.  Obal dostanou současní vlastníci iPhonu 4 stejně jako ti, kteří si jej zakoupí do 30. září. Obaly budou dostupné od příštího týdne na stránkách Applu, kde si o ně lidé budou moci zažádat. A pokud uživatelé nebudou s telefonem i nadále spokojeni, mohou jej podle Jobse do 30 dnů vrátit a dostat své peníze zpět.

Z výstupu Jobse na včerejší konferenci bylo patrné, že podle Applu je celý problém se signálem nového iPhonu mediálně příliš nafouknutý. Jobs mimo jiné řekl, že na problémy s anténou si na jeho lince stěžovalo pouze 0.55% vlastníků nového telefonu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).