Hlavní navigace

Redakční systém Drupal se dočkal verze 7

5. 1. 2011

Sdílet

Drupal 7 je open source CMS (Content Management System) pro správu a tvorbu webů. Drupal 7 podle svých autorů přináší přebudované uživatelské rozhraní, lepší podporu přístupnosti a obrázků, podporu databází jako Microsoft SQL či SQLite, nové bezpečnostní prvky a také snadnější rozšiřitelnost. K zajímavým milníkům vývoje patří automatizované testování, kdy testy automaticky kontrolují každou změnu provedenou vývojáři (celkem je vytvořeno přes 30 tisíc testů).

K dalším důležitým trendům patří sémantický web: Drupal 7 je jedním z prvních CMS, které jej akcentují. Google a Bing čím dál více spoléhají na strojově čitelná strukturovaná data z webů, které indexují. Architektura Drupalu 7 zahrnuje sémantické informace ve stránkách pomocí RDFa a přidává další hodnotu pro vyhledávání - zahrnutím detailů, které běžný návštěvník nevidí, jako např. GPS souřadnice konferenčního centra, správný formát data vydání článku apod.

Vylepšené vlastnosti Drupalu 7

•    Uživatelská použitelnost a přístupnost (UX)
•    Podpora obrázků přímo v jádře a práce s nimi (ořezávání, změny velikostí apod.)
•    Zabudovaná podpora automatických testů při vývoji Drupalu
•    Manager pro aktualizace modulů a jádra
•    Vylepšená podpora rozšiřitelnosti na více serverů pro vyšší rychlost, podpora content delivery networks (CDN) a replikace databází
•    Možnost použít více databází jako např. Microsoft SQL, MongoDB, Oracle či SQLite, společně s tradiční MySQL, PostgreSQL či Maria DB.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).