Hlavní navigace

Razer ohlašuje herní headset se sedmikanálovým prostorovým zvukem

21. 8. 2011

Sdílet

Řada Razer Tiamat zahrnuje herní headsety se 7.1 prostorovým zvukem a 2.2 stereem. Tiamat 7.1 podle tiskové zprávy jako první nabízí skutečný prostorový zvuk a disponuje celkem deseti reproduktory, pěti v každém uzavřeném sluchátku.

Deset reproduktorů zastupuje sedm kanálů prostorového zvuku a subwoofer. V každém sluchátku najdete jeden reproduktor ve středu, jeden vpředu, další s prostorovým zvukem, zadním prostorovým zvukem a jeden jako subwoofer. Všechny reproduktory fungují současně a vytvářejí tak dojem prostorového zvuku.

Audio je možné ovládat prostřednictvím speciální kontrolní jednotky a hráči si díky tomu mohou dle tvrzení výrobce doladit zvuk každého audio kanálu, pozice a basové hloubky a přepínat mezi prostorovým a stereo módem, případně externími reproduktory.

Razer Tiamat 2.2 disponuje čtyřmi oddělenými reproduktory, z nichž dva jsou určeny speciálně pro basy. Oba headsety řady Tiamat disponují koženkovým polstrováním a jednosměrným mikrofonem.

Razer Tiamat 7.1 bude celosvětově dostupný v posledním čtvrtletí letošního roku s cenou přibližně 179,99 euro. Razer Tiamat 2.2 příjde na trh ve stejnou dobu jako sedmikanálová verze a cena dosáhne 99,99 euro.

Prvních sedm headsetů rozdá Razer výhercům soutěže. Pokud se chcete účastnit, více informací najdete na webu Razerzone.com


Autor je milovníkem dobré hudby a ve volném čase se věnuje nezávislému hudebnímu magazínu Hudba je (o) život.cz. Ten se zabývá především rapem, hip hopem a obecně dobrou muzikou jakéhokoli žánru.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).