Hlavní navigace

Řada SanDisk od WD obsahuje 400GB microSD kartu

4. 9. 2017

Sdílet

Stejný výrobce tuto kapacitu nyní zdvojnásobuje. Taktéž pod značkou SanDisk představil kartu typu microSDXC, která disponuje kapacitou 400 GB. Jen pro připomenutí – SanDisk byl WD pohlcen v rámci akvizice z konce roku 2015, která měla hodnotu 19 miliard dolarů).

Při své kapacitě dokáže karta pojmout asi 400 hodin videa v kvalitě Full HD (1080p), ale kromě toho má i další výhody.

Když Google vydal Android Marshmallow, představil společně s ním schopnost využívání microSD karet ve smartphonech a tabletech jakožto alternativního interního úložiště. Aby mohly být karty tímto způsobem využívány, musejí splňovat určité minimální požadavky, což ovšem pro novinku od WD nebude problém.

Řada microSDXC (v kapacitách od 64 do 400 GB) je určena mimo jiné právě pro uživatele systému Android a disponuje certifikací A1 App Performance. Tento standard, který uděluje organizace SD Association, znamená, že je karta optimalizována pro „provoz“ aplikací a splňuje standardy novějších operačních systémů Android.

Karty nabízejí rychlost čtení a zápisu až do 100 MB/s. Western Digital v tiskové zprávě tvrdí, že jeho nové řešení dokáže přesunout 1 200 fotografií za minutu.

microSD karta s kapacitou 400 GB vás vyjde na 250 dolarů, tedy asi 5 500 Kč. Vzhledem k tomu, že doposud žádný telefon takto velkým úložištěm nedisponuje, lze tuto cenu považovat za docela rozumnou.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).