Hlavní navigace

Řada IdeaPad Z od Lenova bude bohatší o dva nové modely

Sdílet

Pavel Kreuziger 10. 5. 2012

Oba modely jsou vhodné zejména pro aktivní práci a zábavu s multimédii. IdeaPad Z380 i Z580 mají společné mnohé prvky, mezi něž patří inteligentní touchpad se snadným posouváním, zvětšováním a otáčením, systém Lenovo OneKey Recovery pro zálohu a obnovení dat či stylová klávesnice AccuType se zaoblenými klávesami. Novinky dále disponují technologií Lenovo Enhanced Experience 3.0 pro Windows 7, díky které má být dle výrobce nastartování systému až o 40 procent rychlejší v porovnání s notebookem bez tohoto certifikátu.

IdeaPad Z380 pak disponuje 13,3palcovým HD displejem s LED podsvícením a širokoúhlým rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Pro maximální využití k multimediálním účelům se uživatelé dočkají DVD mechaniky i grafické karty (podle konkrétního modelu) Nvidia GeForce GT610M s 1 GB paměti a také podporou aplikačního rozhraní DirectX 11. Stejně jako mnoho dalších továrních modelů, i Z380 bude vybaven technologií rozpoznávání tváře VeriFace pro bezpečené přihlašování. Tento model bude k dispozici v bílé, růžové a kovově šedé barvě.

Model IdeaPad Z580 je vybaven širokoúhlým 15,6palcovým displejem a procesorem (opět podle konkrétního modelu) Intel Core i7 3. generace (Ivy Bridge), grafickou kartou Nvidia GeForce GT630M 2 GB, až 8 GB paměti DDR3 a pevného disku s kapacitou až 1 TB. Pro multimédia je zde HDMI výstup a technologie WiDi od Intelu, dále také rychlé porty USB 3.0 a čtečka karet 5 v 1. Oba modely budou v prodeji za cenu od 9 999,- Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?