Hlavní navigace

První tablet od HP s Windows 8 bude určen pro firmy

Sdílet

Jiří Paleček 30. 6. 2012

Tablet bude postaven na architektuře x86, takže nepoběží na ořezané verzi Windows 8, kterou Microsoft označuje jako Windows RT, ale na plnohodnotných Windows 8. Windows RT jsou navrženy pro tablety a další zařízení, které běží na ARM procesorech od Nvidie. Microsoft nedávno překvapil celý IT svět, když představil dva nové tablety (jak s Windows RT, tak s Windows 8), které chce prodávat pod svou vlastní značkou.

"Stále zkoumáme, jak bychom mohli ARM procesory využít u dalších tabletů. První tablet s Windows 8 však bude postaven na platformě x86, a to v návaznosti na zpětnou odezvu od našich zákazníků. Robustní a zavedený ekosystém aplikací x86 nabídne v současné době a blízké budoucnosti uživatelům ten nejlepší zážitek," uvedlo HP.

HP již dříve oznámilo, že se bude více soustředit na firemní zákazníky, u nichž si může dovolit narazit vyšší marži. Tablet s Windows 8 postavený na architektuře x86 - tedy stejné architektuře, jakou bude používat Microsoft pro svůj vlastní tablet Surface - bude moci bez problémů spouštět standardní programy pro Windows jako Microsoft Office nebo Adobe Photoshop, takže bude pro business zákazníky o to lákavější.

Našli jste v článku chybu?