Hlavní navigace

První smartphone s předinstalovaným CyanogenMod je konečně k dostání

Sdílet

Jared Newman 24. 12. 2013

Edice CyanogenMod Edition Oppo N1 sleduje trend „vývojářských verzí“ smartphonů, se kterými přišli velcí výrobci jako Samsung, HTC nebo Motorola, již na své speciální modely předinstalovali čistou verzi Androidu. Oppo jde však ještě dál a vybavuje svůj model upraveným opensource firmwarem CyanogenMod založeným na Androidu. CyanogenMod dokonce vypustil obrazy operačního systému, tudíž se mohou nadšenci vždy vrátit do „továrního nastavení“, pokud se něco nezdaří.

Firmware samotný se chová i vypadá velice podobně jako čistý Android, avšak CyanogenMod je znám pro svou spolehlivost i vyšší výkon a získal si tak velkou oblibu mezi „hackerskou“ komunitou. Uživatel totiž nad systémem získává poměrně velkou vládu, může měnit nízko úrovňová nastavení, upravovat bezpečnostní povolení pro jednotlivé aplikace a celkově do systému zasahovat tak, jak čistý Android nedovolí.

Co se týká smartphonu Oppo N1, jedná se o poměrně „našlapaný“ stroj, který nese 5,9palcový fullHD displej, 4jádrový 1,7GHz procesor Snapdragon 600, 2GB RAM, 16GB interní paměť, 13MPx kameru a podporuje sítě LTE. K dostání je na online objednávku z obchodu Oppostyle Europe a prodává se za cenu 449 EUR (zhruba 12 300 Kč).

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?