Hlavní navigace

První smartphone s "křivým" displejem je na trhu, zvlněný Samsung Galaxy Round se prodává v Koreji

9. 10. 2013

Sdílet

Před dvěma dny společnost LG informovala veřejnost o zahájení masové výroby ohebných displejů pro mobilní zařízení s tím, že první smartphone by se měl na trh dostat v listopadu. S již finálním produktem však na trh jako první vstoupil Samsung, prodej smartphonu se zakřiveným displejem zahájil dnes v Jižní Koreji. Mobilní novinka nese jméno Galaxy Round a vyznačuje se 5,7palcovým dotykovým displejem, který je při pohledu na smartphone v portrait módu zakřivený podle vertikální osy.

Telefon se zatím prodává pouze na domácím trhu výrobce za cenu v přepočtu okolo 19 000 Kč. Kromě ohnutého displeje však láká také na špičkové hardwarové parametry. Smartphone je poháněn 4jádrovým procesorem Qualcomm taktovaným na 2,3 GHz, disponuje 3GB RAM, zadní kamerou s rozlišením 13 MPx a přední kamerou s rozlišením 2 MPx. Úložného prostoru je dostatek a komu nestačí 32 GB, nechť dodá microSD kartu.

galaxy round

Ptáte se na využití zakřivení? Inu, Samsung zatím telefon vybavil softwarovou vlastností, jež nese název Roll Effect. Pokud telefon leží na podložce a uživatel jej ze strany jako kolébku naklopí k sobě, akcelerometr zaznamená změnu a na displeji se zobrazí základní informace, jako čas, stav baterie a další. Podobně funguje také procházení přehrávaných skladeb, nicméně nutno zmínit, že se jedná o vlastnost, již lze implementovat nezávisle na konstrukčním zakřivení zařízení.

Zda se telefon bude prodávat i mimo Jižní Koreu zatím není zřejmé. Společnost pravděpodobně vyčkává, zda se nový koncept ujme. Buď jak buď, pokud bude chtít Samsung s telefonem prorazit, na západním trhu bude muset jistě stanovit rozumnější cenovou politiku.

 

Zdroj: Samsung, IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).