Hlavní navigace

První smartphone od Samsungu s Tizenem přijde koncem druhého čtvrtletí

Sdílet

Pavel Kreuziger 17. 4. 2014

Společnost pracuje na svém vlastním operačním systému Tizen postaveném na Linuxu již nějakou dobu, a přestože zrušila původně plánované loňské spuštění prodeje v Evropě a Japonsku kvůli „špatným tržním podmínkám“, projekt stále žije.

tizenYoon Han-kil, výkonný viceprezident týmu pro produktovou strategii jihokorejské firmy, řekl Reuters, že high-endový telefon postavený na Tizenu by se měl na světových trzích objevit někdy koncem letošního druhého čtvrtletí. Nezmínil nicméně, na které země se společnost plánuje zaměřit. Druhý telefon s Tizenem by měl následovat vzápětí a měl by cílit na segment střední třídy.

Společnost se pochlubila prototypem smartphonu s Tizenem na letošním Mobile World Congressu. Operační systém vypadá a funguje víceméně jako Android, sem tam samozřejmě nalezneme pár rozdílů, nicméně nevýhodou je, že mu chybí aplikační základna, kterou se může chlubit právě OS od Googlu.

Yoon Han-kil vysvětlil, že Samsung sice bude nabízet zařízení s Tizenem a Windows Phone, systém Android však zůstane páteří firemního byznysu a je nepravděpodobné, že by se na tom v brzké době mělo něco měnit. Podle Han-kila by bylo pro Tizen úspěchem, kdyby na ročních mobilních prodejích Samsungu držel podíl patnácti procent.

Společnost již Tizen používá pro zařízení Gear 2 a Gear 2 Neo.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?