Hlavní navigace

Průzkumník ve Windows nově umožňuje prohlížet fotografie ve formátu RAW

Sdílet

Jan Bednařík 31. 7. 2011

Společnost Microsoft vydala pro uživatele systémů Windows 7 a Windows Vista bezplatný doplněk Camera Codec Pack, který jim nově umožňuje přímo v prostředí Windows prohlížet fotografie uložené ve formátu RAW. Využít k tomu mohu buď přímo Průzkumník systému Windows, nebo aplikaci Windows Live Fotogalerie, která je součástí bezplatného balíčku Windows Live Essentials 2011.

“Až doteď museli všichni nadšenci pro fotografii použít k prohlížení souborů RAW v systému Windows nějaký externí program nebo kodek, který získali buď od výrobce fotoaparátu, nebo si jej zakoupili. S doplňkem Microsoft Camera Codec Pack je nyní mohou zobrazovat přímo v systému Windows bez potřeby kupovat a instalovat software třetích stran,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

V současné době umožňuje Microsoft Camera Codec Pack otevřít obrázky ve formátu RAW pořízené více než 120 typy digitálních zrcadlovek. Soubory mohou s využitím bezplatné aplikace Windows Live Fotogalerie po otevření rovněž uložit v jiném formátu (např. JPEG) a následně je upravovat.

“Profesionální fotografové, kteří pořizují snímky ve formátu RAW kvůli jejich editačním možnostem, budou zřejmě nadále používat speciální grafický software. Náš nový doplněk však ocení běžní domácí uživatelé a fotografičtí nadšenci, kteří díky němu mohou své soubory RAW jednoduše spravovat, prohlížet či sdílet přímo v prostředí Windows a v případě potřeby je i upravovat,“ doplňuje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Další informace můžete získat shlédnutím demonstračního videa.

 

Úvodní foto: ©Zbygnjew Nowak - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?