Hlavní navigace

Průzkum: v IT pracují především velmi mladí muži

Sdílet

Jiří Paleček 10. 7. 2013

PayScale prováděl průzkum ve 32 společnostech, v nichž hledal medián věku jejich zaměstnanců. Jen šest společností mělo medián věku vyšší než 35 let, přičemž americký průměr je 42,3 roku. Starší společnosti mají starší zaměstnance, což lze přisuzovat tomu, že zaměstnanci zůstávají v té samé firmě dlouhou dobu. Naproti tomu mladší společnosti mají často zaměstnance, kteří v nich pracují kratší dobu, takže je mnohem větší pravděpodobnost, že budou mladší.


Firmy však mají mladé zaměstnance i z jiných důvodů. "Společnosti, které se zabývají inovacemi, mají většinou mladší zaměstnance. Starší společnosti, které se v čase příliš nemění, pak mají s vyšší pravděpodobností starší zaměstnance," uvedla Karie Bardaro z PayScale. Důvodem jsou především znalosti pracovníků. Starší lidé podle Bardarové znají většinou C# a SQL, avšak mladší generace ovládají novější jazyky a technologie typu Python či Hadoop. Není pak překvapením, že v IT pracují většinou muži: z 21 700 zaměstnanců největších amerických technologických firem tvoří ženy pouze 30 %.


Nejstarší medián věku mají společnosti jako HP (41 let), IBM (38 let) a Oracle (37 let), zatímco nejmladší zaměstnanci jsou ve společnostech Epic Games (medián 26 let), Facebook (28 let) a Google (29 let).

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).