Hlavní navigace

Prototyp telefonu od Googlu z roku 2006 vypadal jako BlackBerry

Sdílet

Jiří Paleček 5. 5. 2012

Jak můžete vidět na tomto obrázku, telefon má fyzickou QWERTY klávesnici a malý LCD displej v horní polovině zařízení. Google se v roce 2006 rozhodl vytvořit svůj vlastní telefon, neboť byl frustrován neintuitivními rozhraními telefonů a problémy, které vznikaly, když do těchto rozhraní měl být integrován software třetích stran.

Google následně s touto myšlenkou šel za operátorem T-Mobile, který o dva roky později vydal zařízení s názvem G1, což byl první telefon s Androidem. I když G1 má dotykový displej, Google s dotykovými displeji podle Verge nepočítal - mezi základními specifikacemi jeho telefonů byly fyzické klávesnice.

Co se dalších specifikací, které si Google kdysi vytyčil pro budoucí telefony s Androidem, týče, podle Verge mělo jít o podporu GSM sítí, minimálně 64 MB paměti RAM, mini-SDslot a 2Mpx kamerku. Telefony měly běžet alespoň na 200MHz procesoru se strukturou ARM a disponovat rozlišením alespoň 320 x 240 pixelů.

V roce 2006 prototyp telefonu od Googlu měl umět telefonovat, posílat zprávy a dát uživateli možnost vlastního doplnění dalšími aplikacemi. Google očekával, že Android bude hotový do září 2007, model G1 se však objevil až o rok později a mezitím byl vydán iPhone, který se svým velkým dotykovým displejem plány Googlu zcela vyvrátil.

Našli jste v článku chybu?