Hlavní navigace

Projekt Sousedé.cz má zlepšit komunikaci mezi lidmi, kteří spolu bydlí

13. 4. 2010

Sdílet

Projekt Sousedé.cz má zlepšit komunikaci mezi lidmi, kteří spolu bydlí

 

Nový internetový komunitní projekt Sousedé.cz slouží k bezplatné komunikaci mezi správci nemovitostí, členy bytových družstev (BD), společenství vlastníků jednotek (SVJ), domovníky, nájemníky, nebo starosty a sousedy mezi sebou. K vytvoření vlastního komunikačního prostoru a sousedského společenství není třeba investovat do založení a správy vlastní webové stránky. Sousedé.cz jsou místem pro lidi, kteří spolu bydlí a mají společné zájmy nebo problémy, chtějí se vzájemně informovat a společně se domlouvat a organizovat.

 

Projekt Sousedé.cz pomáhá zlepšovat komunikaci mezi lidmi, kteří spolu bydlí

V sousedském společenství se správci nemovitostí, sousedé a nájemníci mohou vzájemně informovat a domlouvat o důležitých věcech či sdílet názory. Využívat k tomu lze nástěnku, kalendář akcí, fotogalerii, dokumenty, ankety pro hlasování včetně automatického přepočítávání hlasů na podíly, články, plánovač či diskusní fórum. Oslovit sousedy lze také individuálně nebo hromadnou zprávou. Sousedé.cz mohou urychlit vzájemnou komunikaci společně žijících lidí a částečně nahradit nudné a časově náročné domovní schůze, nepřehledné e-maily, složité potvrzování, domlouvání, zařizování a zjišťování názorů, telefonáty, nebo zastaralé nástěnky v domech.

Správci a předsedové BD a SVJ tak podle autorů webu mohou ušetřit nemalé náklady spojené s tvorbou vlastních webových stránek a čas spojený s jejich složitou správou. Sousedé.cz ale nejsou jen uzavřená společenstva vchodů nebo domů, ve kterých mohou vzájemně komunikovat pouze registrovaní členové daného společenství. Cílem projektu je dát lidem možnost vyjádřit se i k problémům, které přesahují horizont jejich domu – týkají se třeba jejich čtvrti, obce nebo okresu. Mohou zde být budovány názorové skupiny diskutující o tom, co je spojuje, či naopak v čem se názory jednotlivých členů liší. Společenstva se proto dají nastavit jako otevřená, s volným přístupem všech, kteří se o problém zajímají.  

Základní funkce Sousedé.cz:

Nástěnka - Místo pro vzkazy všem členům společenstva
Kalendář akcí - Naplánujte společné akce, nahlaste svou účast, případně se předem omluvte.
Dokumenty a články - Vkládejte dokumenty ze svého počítače či pište články
Kontakty - Adresář členů společenstva, dalších obyvatel domu, správcovské firmy, služeb a firem z okolí
Ankety a plánovače - Vyjádřete se k problémům či otázkám v hlasování
Fotogalerie - Sdílejte fotografie ze společných akcí či týkající se společných problémů
Diskusní fórum - Vytvořte téma, ke kterému mají vaši sousedé co říct

Ukázkové společenstvo:

http://www.sousede.cz/ukazkove-spolecenstvo/

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).