Hlavní navigace

Projekt Anonymous-OS byl odstraněn ze serveru SourceForge

Sdílet

Jeremy Krik 16. 3. 2012

Ze serveru SourceForge, webového repozitáře open-source projektů, byl včera odstraněn projekt Anonymous-OS, který dle expertů představuje možné bezpečnostní riziko. Anonymous-OS představuje upravenou verzi linuxové distribuce Ubuntu 11.10 doplněnou o množství nástrojů sloužících k prolamování hesel, napadání serverů a sledování internetového provozu. Není zcela jasné, zda za tvorbou OS stojí hackerská skupina Anonymous, ta se totiž od projektu distancovala prostřednictvím příspěvku na sociální síti Twitter s varováním, že software obsahuje trojské koně.

Dle tvrzení SourceForge projekt zřejmě není propojen s Anonymous, má však záměrně zvolené pojmenování, jež má v uživatelích evokovat spojitost s hackerskou skupinou. Projekt údajně není dostatečně transparentní, především pokud se jedná o bezpečnost. „Proto jsme se rozhodli projekt ze serveru odstranit, dokud nebudeme mít dostatek potřebných informací,“ sdělili provozovatelé SourceForge ve svém blogovém příspěvku.

Anonymous-OS byl uveřejněn v úterý na serveru Tumblr.com. Jak jsme již zmínili, na Twitteru se však následně objevily příspěvky, kterým se Anonymous od projektu distancuje. „Nejsme zodpovědní za nedostatek zdravého rozumu ostatních lidí. Opakovaně píšeme, že Anonymous-OS není důvěryhodný.“ Tým SourceForge sdělil, že si je vědom rizika nesprávné klasifikace projektu jako nedůvěryhodný. Sourceforge si nepřej zradit důvěru vývojářské komunity, dle svých slov však věří, že v tomto případě učinili správné rozhodnutí.

 

Zdroj: PCWorld.comSourceForge.net

Našli jste v článku chybu?