Hlavní navigace

Procesory Intel 8. generace budou stále se 14nm technologií

Sdílet

Pavel Kreuziger 10. 2. 2017

Americká společnost sice pomalu přistupuje směrem k produktům stavěným na 10nm, nicméně tato nová technologie se nedostane jako první na spotřebitelské komponenty s vysokým výkonem, jako tomu bylo v předchozích generacích.  Namísto toho se Intel s 10nm technologií zaměřuje na procesory pro datová centra a spotřebitelské čipy s ultra nízkou spotřebou. Ačkoliv nadšenci do PC mohou být v tomto ohledu zklamáni, jsou datová centra významným tržním segmentem, který Intelu generuje docela dost peněz, takže dává smysl, že se firma zaměřuje tímto směrem.

Podle vyjádření Intelu na akci v Kalifornii bude použitá výrobní technologie „fluidní“ v závislosti na produktovém segmentu. Vypadá to tedy, že by osmá generace procesorů od Intelu mohla obsahovat směs architektur.

V současné době se má za to, že 8. generace Core bude zahrnovat procesory Cannon Lake i Coffee Lake. První z obou řad (která je 10nm zmenšeninou Kaby Lake) bude Intel využívat pro procesory série Y s ultra nízkou spotřebou (Core M). Coffee Lake, čtvrtá řada 14nm procesorů s různými výrobními a architektonickými optimalizacemi, bude tvořit zbytek řady Core 8. generace od ultrapřenosných čipů série U po desktopové čipy série S.

Intel očekává, že osmá generace jeho procesorů bude v některých situacích až o 15 procent rychlejší než Kaby Lake.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?