Hlavní navigace

Procesor Apple A7 - zvěsti mluví o 64bitové architektuře a třetinovém nárůstu výkonu

Sdílet

Jan Bednařík 26. 8. 2013

Se zprávou o novém mobilním procesoru Apple A7 na svém Twitteru vyrukoval Clayton Morris, reportér americké televizní stanice Fox News. Ve svém příspěvku zdůraznil, že má nový čip zajistit o 31 % vyšší výkon ve srovnání s aktuálním modelem A6, jenž pohání iPhone 5.

S dalšími informacemi přišel také analytik Ming-Chi Kuo analytické společnosti KGI Securities. Dle jeho zdrojů by měl být dokonce nový čip vystavěn na 64bitové architektuře. Tato skutečnost by se mohla podepsat na plynulejším zpracování výpočetně zřejmě poměrně náročných efektů nového mobilního operačního systému iOS7, především animací a průhlednosti.

Ať už však bude procesor 32bitový nebo 64bitový, na zmiňovaný nárůst výkonu i snížení spotřeby se můžeme jistě spolehnout. Apple řídí jak vývoj svého hardwaru tak operačního systému, tudíž je vše perfektně optimalizované a Apple si tak může dovolit použít papírově slabší procesor například ve srovnání se špičkovými Androidy při zachování srovnatelného výkonu a co možná největší redukci spotřeby.

Zatím se pouze spekuluje, zda by se mohl nový čip objevit již v nadcházející verzi smartphonu iPhone 5S. Ten by měl být představen někdy v následujícím měsíci, pravděpodobně 10. září.

 

Zdroj: 9to5mac.comNews.cnet.com

Našli jste v článku chybu?