Hlavní navigace

Přístupový bod TP-LINK TL-WA7210N nabídne inteligentní nástroje pro správu

Sdílet

Redakce 18. 10. 2013

Novinku ocení zejména poskytovatelé internetového připojení, neboť je přímo určena pro nasazení jako přístupový bod u zákazníků (WISP CPE). Díky vysílacímu výkonu až 500 mw a duálně polarizované vestavěné anténě se ziskem 12 dBi nabízí model TL-WA7210N stabilní řešení pro bezdrátové spoje i na vzdálenost v řádu několika kilometrů.

Vodotěsné provedení a ochrana proti bleskům

Samotný přístupový bod je uschován ve vodotěsném pouzdru a chráněn proti elektrostatickým výbojům do výše 15 kV. Pochlubí se rovněž ochranou proti zásahu bleskem, a to až do napětí 4 kV. Zařízení dokáže spolehlivě pracovat v teplotním rozpětí od -30 do 70 stupňů Celsia, v důsledku čehož obstojí za každého počasí.

Pro snadnější instalaci (např. na střechu) je přístupový bod vybaven napájecí technologií PoE (Power over Ethernet), díky níž je možné vést jak data, tak napájení elektrickou energií jedním UTP kabelem až na vzdálenost 60 metrů.

Uplatnění najde v každé situaci

Novinka může zastávat jak funkci klasického přístupového bodu, tak WISP klienta. Nemusí však fungovat pouze v klientském režimu, dokáže rovněž vytvořit vlastní bezdrátovou síť, na kterou se připojují ostatní klienti, takzvané point-to-multipoint spojení.

Inteligentní nástroje pro správu

Přístupový bod TP-LINK TL-WA7210N je vybaven několika nástroji, které administrátorovi ušetří řadu starostí se správou zařízení. Co nejvhodnější pozici antény lze vyladit díky nástroji Antenna Alignment, který zobrazuje okamžitou úroveň signálu v procentech a také hodnotu RSSI.

Nástroj Distance zase umožní nastavit vzdálenost mezi bezdrátovými uzly a optimalizovat tak hodnotu parametru ACK timeout, který slouží pro potvrzování odeslaných paketů. Tím se minimalizuje nutnost opětovného přenosu dat, protože všechny odeslané pakety jsou včas potvrzeny.

Ping Watch Dog umožňuje administrátorům a uživatelům spouštět příkaz ping pro kontrolu kvality spojení. Díky tomuto nástroji lze přístupový bod restartovat ve chvíli, kdy dojde k úplné ztrátě signálu.

 

TL-WA7210N

 

Zdroj: TZ TP-LINK

Našli jste v článku chybu?