Hlavní navigace

Příruční digitální Full HD kamera Genius

Sdílet

Jakub Kuneš 21. 3. 2011

O samotný záznam videa ve Full HD rozlišení při rychlosti 30 snímků za sekundu se stará CMOS senzor s fyzickým rozlišením 5 Mpx. Kameru lze použít i jako digitální fotoaparát nebo hlasový záznamník, a to zejména na cestách, kdy není pohodlné nosit větší HD kameru. Novinka se prodává za doporučenou cenu 3200 Kč s DPH.

Tato duální kamera zvládne nahrávat videa a zároveň pořizovat fotky. Při přehrávání videa je možné převést video obsah na statický obraz a při statických záběrech zase využít softwarovou interpolaci, která zajistí rozlišení fotografií až 16 Mpx. Zařízení disponuje čtyřnásobným digitálním zoomem pro přiblížení objektů. Pro natáčení a focení v tmavém prostředí je kamera vybavena bleskem a LED osvětlením.

Z dalších funkcí výrobce vypíchnul kompenzaci podsvětlení a detekci pohybu. Kamera má malou vestavěnou flash paměť s kapacitou 32 MB, kterou však lze rozšířit pomocí SD nebo SDHC karty až na 32 GB. Videonahrávky pak mohou uživatelé přenést do počítače prostřednictvím USB konektoru nebo je rovnou sledovat na Full HD televizoru díky přítomnosti HDMI výstupu. Kamera také nabízí zpomalení přehrávání pořízených videí v rozmezí 1/2x~1/16x. V balení kromě nabíječky uživatelé najdou pevné pouzdro, HDMI kabel pro připojení k HD televizoru, USB kabel a RCA kabel.

 

Technické parametry G-Shot HD580TSenzor

5 Mpx CMOS

Čočky

Automatické ostření, F: 7,1 mm

LCD displej

3“ TFT dotykový

Rozlišení obrazu

16 MP/8MP/5MP/3MP

Rozlišení videa

WEB, WVGA, 720P, Full HD (1920x1080p, 30 snímků za sekundu)

Formáty souborů

Fotografie JPEG, videa MOV (H.264)

Vestavěná paměť

32 MB, rozšiřitelná přes SD/SDHC slot na 32 GB

Rozhraní (HDTV)

HDMI kabel

Typ akumulátoru

Li-ion nebo dvě AA baterie

Hmotnost

224 g

Rozměry

110 x 58 x 50 mm

Našli jste v článku chybu?