Hlavní navigace

Přijďte do restaurace s flash diskem, kuchař vám vytiskne porci těstovin

Sdílet

Jan Bednařík 14. 1. 2014

Italský výrobce těstovin Barilla oznámil, že navázal spolupráci s holandskou výzkumnou společností  TNO a plánuje produkovat 3D tiskárny schopné vyrábět těstoviny specifických tvarů. Jejich vize je taková, že by mohli zákazníci přijít do restaurace s flash diskem a vlastním návrhem 3D tvaru, načež by jim oblíbený pokrm kuchař vytiskl přímo na místě.

„Představte si, že jste ženatí 25 let, vyrazíte na večeři do restaurace a chcete překvapit svoji choť těstovinami ve tvaru růží. Pokud si s sebou návrh přinesete na flash disku, tiskárna jej dovede vytisknout. Dokonce již existují webové stránky, které návrhy nabízejí,“ sdělil vedoucí projektu Kjeld van Bommel holandskému zpravodajskému webu Trouw.

Důležitým předpokladem pro úspěch produktu je rychlost výroby těstovin. Dle van Bommela současně dovede tiskárna vytisknout okolo 15 – 20 kusů za dvě minuty, což je desetkrát vyšší rychlost, než jaké zařízení dosahovalo před dvěma roky, kdy společnosti s experimentováním započaly. Barilla a TNO plánují restaurace tiskárnami vybavit do několika let.

 

Zdroj: Trouw.nlTheguardian.com

Našli jste v článku chybu?