Hlavní navigace

Přichází nová vlna ultrabooků, na co se můžete těšit?

Sdílet

Jáchym Krasek 7. 6. 2012

Nové ultrabooky jsou postaveny na low voltage procesorech Intel Core třetí generace označovaných jako Ivy Bridge. Ty nabízejí jak vyšší výpočetní a grafický výkon tak nižší spotřebu a díky tomu mají ultrabooky zase o něco delší výdrže baterie.

Pokud se vám doposud zdály ultrabooky příliš drahé, určitě vás potěší zpráva, že novinky by měly být opět o něco levnější. Startovní cena by měla začínat na 699 dolarech, což je přibližně 14 000 korun. Nižší by měla být také hmotnost a výrobcům se u nových modelů podařilo opět redukovat tloušťku.

Intel u nových modelů slibuje také rychlejší probouzení z režimu spánku, kdy by měl přechod z hlubokého spánku (S4) do režimu plného využití (interakce s klávesnicí) trvat jen 7 sekund. Ultrabooky jsou také vybaveny rychlým rozhraním USB 3.0 nebo Thunderbolt.

K dalším novinkám patří technologie Intel Anti-Theft, díky níž můžete v případě krádeže odcizené zařízení velmi snadno zablokovat a zabezpečit tak data uložená na jeho disku. Ultrabooky jsou také vybaveny technologií Intel Identity Protection, která poskytuje ochranu při provádění on-line transakcí, jako je nakupování, internetové bankovnictví nebo hraní her.

Další potěšující zprávou je fakt, že výrobci se do výroby ultrabooků konečně naplno opřeli a letos by se mělo na trh dostat více než 110 modelů. Pokud jste si doposud nemohli vybrat, v řadě nových zařízení svého vyvoleného jistě naleznete. Původní ultrabooky disponovaly pouze 13palcovými displeji, v nové vlně se však objeví modely s obrazovkami od 11,6 do 15,6 palců. S příchodem Windows 8 chystají také výrobci hybridní modely s dotykovou obrazovkou, které bude možné díky otočnému displeji transformovat do podoby tabletu.

Pokud tak uvažujete o novém přenosném počítači, doporučujeme ještě několik měsíců vydržet. Koncem léta spustí Intel velkou reklamní kampaň na podporu prodejů a ceny půjdou opět dolů.

Na tiskové konferenci představili své ultrabooky Acer, Asus, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung a Toshiba. Fotky naleznete v galerii.

Našli jste v článku chybu?