Hlavní navigace

Přehrávač VLC překročil tři miliardy stažení

13. 1. 2019

Sdílet

Jedná se o open-source přehrávač médií od vývojářské firmy VideoLAN, který už byl stažen více než třímiliardkrát. Zajímavé je, že tento milník byl překročen v průběhu CES, kde vývojář prezentoval nové funkce, jež budou již brzy součástí aplikace.

Jean-Baptiste Kempf, jeden z hlavních vývojářů aplikace, řekl portálu Variety, že zhruba čtvrtina stažení v současné době probíhá na mobilních zařízeních.

V nejbližší době ve VLC přibyde podpora AirPlay, díky čemuž budou uživatelé jednoduše schopni sdílet videa ze svých mobilních zařízení na Apple TV. Podle Kempfa by se tato funkce měla do hlavní aplikace VLC dostat zhruba do měsíce.

Kromě toho tým VLC pracuje i na virtuální realitě. Vývojáři provedli reverzní inženýring několika VR headsetů, aby v aplikaci VLC byli schopni nativně podporovat VR video (sledování 2D videa ve virtuálním kině). Kdyby se tým spoléhal na SDK výrobců headsetů, přidala by tahle implementace ke kódu aplikace stovky megabajtů. Řešení, které bylo demonstrováno na CES, přidává podle Kempfa pouhý megabajt kódu navíc.

Vývojář zároveň oznámil, že společnost VideoLAN má v plánu vybudovat kompletnější knihovnu médií, ačkoliv nemá v plánu přímo konkurovat řešením typu Kodi nebo Plex.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).