Hlavní navigace

Představí Nokia v květnu tablet nebo nový smartphone?

Sdílet

Pavel Kreuziger 1. 5. 2013

Zdroje naznačují, že by tablet mohl běžet buďto na Windows 8 nebo Windows RT. K dalším údajným specifikacím patří 10,1palcový displej s rozlišením 1 366 x 768, 1GHz procesor (nejspíše dvoujádrový) a 1 GB paměti RAM. Všechny tyto vlastnosti naznačují, že by se mohlo jednat o zařízení střední třídy a zvoleným systémem by tedy mohl být spíše Windows RT. Podle neověřených zpráv tablet měří 256,6 x 175,3 x 9,7 mm a váží 676 gramů.

TK Nokia

Stejně tak by Nokia mohla využít londýnskou akci pro představení nového smartphonu. V kuloárech se mluví o nástupci Lumie 920, známém prozatím pod kódovým označením Catwalk. Očekává se, že tento telefon bude mnohem lehčí a tenčí než modely v aktuální nabídce výrobce a bude vyroben z hliníku a ne z typického polykarbonátu.

Jestli v polovině května neuvidíme Catwalk, možná bychom mohli vidět telefon s Windows Phone 8 a obrazovým senzorem PureView, který má zatím kódové označení EOS. O tomto zařízení se nejdříve šuškalo, že by se na veřejnosti mohlo objevit již v lednu. Pokud by se jeho květnové představení potvrdilo, pak by mohlo používat obrazový senzor podobný 41megapixelové jednotce, která je k dispozici modelu 808 PureView.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?