Hlavní navigace

Práci s dotykovým GUI Windows 8 a RT považují někteří uživatelé za frustrující

Sdílet

Matt Hamblen 1. 11. 2012

Někteří z prvních uživatelů čerstvě představeného tabletu Microsoft Surface tvrdí, že se v prostředí dotykového uživatelského rozhraní Windows 8 UI cítí zmateně, a ovládání celkově považují za frustrující. Namísto využívání 10,6palcového displeje tak raději vsází na odnímatelnou klávesnici, jež kromě tradičního rozložení kláves nabídne i drobný touchpad.

Revoluční změna GUI přichází poprvé od uvedení Windows 95, s dosavadním konceptem rozhraní tedy uživatelé pracovali více než 17 let. Není tak divu, že se ozývají nesouhlasné názory odsuzující nový návrh, přechod na nové prostředí přeci jen vyžaduje určité úsilí, což může mnohé odradit. Co tedy o novém rozhraní uživatelé říkají?

„Nějaký čas to potrvá, než si osvojíte vlastní způsob ovládání Windows 8,“ uvedl jeden z uživatelů diskuzního fóra hardwarového magazínu Anandtech. „Mnoho dotykových gest a operací se liší od konceptu používaného například operačními systému iOS nebo Android. Jakmile si však na ovládání zvyknete, budete s prostředím spokojeni.“

„Nepochybně si budou muset uživatelé projít jistou učící křivkou, než si na Windows 8 zvyknou,“ tvrdí analytik společnosti J. Gold Associates Jack Gold. „GUI je výrazně odlišné, tudíž pokud jste dlouholetými uživateli Windows, budete se muset přeučit, jak zařízení ovládat.“ Gold odhaduje, že pro získání dostatečné zdatnosti bude většina uživatelů potřebovat až dva týdny. Pakliže budou navíc pracovat s aplikacemi, které zatím nejsou dostatečně optimalizovány pro dotykové ovládání.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?