Hlavní navigace

Potvrzeno: Windows 10 S budou „režimem“ Windows 10 (2)

Sdílet

Pavel Kreuziger 8. 3. 2018

Předchozí díl

 

„Windows 10 S využíváme jako alternativu pro školy a firmy, které chtějí „méně komplikovanou“ verzi / s garantovaným výkonem,“ napsal Belfiore ve svém tweetu. „10 S pro příští rok bude ‚režimem‘ dosavadních verzí, nikoliv verzí samostatnou. Takže… si myslím, že je úplně v pořádku, že není zmíněn,“ řekl o vynechání Windows 10 S ve zprávě na blogu.

Zatím není jasné, zda Microsoft Windows 10 S nabídne jako výchozí součást systému. Podle jedné zprávy na webu Thurrott.com budou uživatelé moci upgradovat z verze „S“ Windows 10 Home S na plnou verzi Windows 10 Home zdarma, ale uživatelé varianty Pro přecházející z verze „S“ na plnou verzi budou nejspíš muset zaplatit 49 dolarů (asi tisíc korun).

Co to znamená pro vás: Ačkoliv není jasné, proč změny týkající se Windows 10 S proběhnou v roce 2019 – potřebuje Microsoft prostor pro vývoj, nebo chce dát 10 S šanci, aby uspěly samostatně? – víme, že Windows 10 S budou „méně komplikovanou“ verzí Windows. Windows 10 Home / Pro s podporou Win32 aplikací budou verzí výkonnější. Nejspíše za rok se pak dozvíme, jak to celé změní status Windows 10 S na trhu.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?