Hlavní navigace

Portégé Z10t: Nový hybrid od Toshiby

Sdílet

Pavel Kreuziger 3. 5. 2013

Toshiba Portégé Z10 je 11,6palcovým „hybridem“ kombinujícím výhody notebooku i tabletu v tenkém balení. K výbavě ultrabooku patří v závislosti na konkrétním typu jeden z procesorů řady Intel Core, data jsou potom ukládána na rychlé SSD disky.

Toshiba Portégé Z10t

K podporovaným technologiím patří Intel Anti-Theft snižující riziko zneužití dat majitele, dále pak technologie chránící data při pádu zařízení nebo klávesnice odolná proti polití. Výrobce myslel i na používání notebooku ve firmách. Technologie Intel vPro poskytuje IT oddělením společností model Portégé Z10t vzdáleně kontrolovat, což má za důsledek zjednodušenou správu BYOD (Bring-Your-Own-Device) politiky, ale i služebních zařízení pořízených přímo firmou.

Na počítači je nainstalován operační systém Windows 8, na některých modelech i ve verzi Pro. Co se týče konektivity, podporuje Toshiba Portégé Z10t technologie USB 3.0, dále pak grafická rozhraní HDMI a RGB i technologie přenosu dat Wi-Fi, Bluetooth 4.0, HSPA a LTE. Ultrabooky jsou vybaveny také slotem na SD kartu.

Ultrabook Toshiba Portégé Z10t bude možné v různých obměnách zakoupit na evropských trzích již v průběhu druhého čtvrtletí 2013.

Zdroj: TZ Toshiba

Našli jste v článku chybu?