Hlavní navigace

Porotu startup akcelerátoru StarCube nadchl mladý tým CaverSoft

10. 12. 2012

Sdílet

Startup akcelerátor StarCube pořádaný Jihomoravským inovačním centrem je zaměřen na podporu mladých softwarových týmů, které se snaží realizovat a komerčně prosadit své nápady. V průběhu tří měsíců se týmy účastní workshopů, diskutují své projekty se zkušenými mentory a připravují své produkty na závěrečnou StarCube Show, kdy během krátké prezentace představí své projekty odborné porotě.

Na podzimní klání se dle pořadatelů StarCube přihlásil rekordní počet 215 účastníků. Přijato bylo 11 týmů s celkem 36 členy. Trojice finalistů skýtá biochemický projekt, vizuální zpestření pro fitness centra a systém pro vkládání inzerátů.

 

1. místo – CaverSoft

Společnost CaverSoft založená v roce 2011 spojuje oblast biochemie a informačních technologií. Vyvíjí softwarový nástroj pro analýzu a vizualizaci chování proteinových struktur, který má pomoci především výzkumníkům v oblasti farmaceutického průmyslu při vývoji nových léků. Ačkoliv je CaverSoft jako společnost registrován teprve rok, již se těší značným úspěchům. Kromě vítězství na brněnském StarCube stojí za zmínku také umístění v první desítce mezinárodní vědecké soutěže Best of Biotech 2012, nebo výhra bezplatného pobytu v inkubátoru v Sillicon Valley v rámci soutěže Silicon Valley Startup Camp.

 

2. místo - Spoteee

Na druhé místo dosáhl rovněž již v praxi fungující projekt Spoteee. Tým stojí za produktem, který má změnit fakt, že se lidé ve fitness centrech při cvičení dívají do holé zdi. Před běžící pásy nebo spinningová kola by tak mohly být instalována projekční zařízení, která by při sportování zobrazovala měnící se krajinu. Kromě úspěchu na StarCube se již letos těšil projekt také prvnímu místu v podobné soutěži adVENTURE.

 

3. místo – Vkládej.cz

Bronzovou pozici pak získal tým Vkládej.cz, který stojí za řešením automatizovaného vkládání inzerátů na inzertní servery. Členové týmu poukazují na fakt, že ruční vkládání inzerátů na množství serverů je frustrující a časově náročná operace. Proto nabízí zpoplatněnou službu, která uživatelům nabídne možnost vložení jediného inzerátů, který by se dostane na množství českých inzertních stránek. Stejně snadno bude možné inzerát také smazat.

 

Zdroj: Starcube.czCaver.czSpoteee.czVkladej.cz

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).