Hlavní navigace

Chtěli pomoct Haiti. Facebook je označil za spammery

18. 1. 2010

Sdílet

Chtěli pomoct Haiti. Facebook je označil za spammery

Sociální sítě se v krizových situacích už několikrát ukázaly být velmi nápomocné. Je na nich možné velmi rychle zorganizovat pomoc a o určité katastrofě upozornit maximální množství lidí. Vždyť jen v České republice má Facebook už přes dva miliony uživatelů.

Lidé na Facebooku se rozhodli zorganizovat pomoc také pro Haiti, zejména pak upozorňováním na to, co se stalo a tím, že ukázali na důvěryhodné humanitární organizace, kterým může kdokoliv přispět podle svého uvážení.

Akce přitom zaujala velké množství uživatelů, kteří o ní posílali zprávy dalším - jako obvykle se tak šířila lavina. Jenže v té chvíli se spustily represivní pravidla Facebooku, která podobně masovou akci označila za dílo spammerů a zablokovala celou řadu účtů.

Poté, co tento přešlap vyšel najevo, bylo vše provozovateli Facebooku uvedeno na pravou míru, nicméně pachuť z přílišného zasahování do práv uživatelů zůstává. Je pravdou, že je třeba komunitu chránit před spammerskými útoky, ale poslední dobou jsou restrikce na Facebooku skutečně značné a mnozí jsou jimi postiženi i tehdy, když udělají nějaký menší prohřešek mimoděk.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).