Hlavní navigace

Polský test: Google Chrome je nespolehlivý a pro profesionály nepoužitelný

27. 11. 2010

Sdílet

Polská firma Heuthes zveřejnila výsledky svých testů webových prohlížečů, ve kterých mezi uživateli velmi oblíbený Google Chrome propadl. Společnost Heuthes testovala prohlížeče ve svých systémech ISOF. Díky vysoké rychlosti a systému nezávislých záložek (sanboxing) byly do Chrome od Googlu vkládány velké naděje. Chrome však z testů nakonec odešel jako poražený. Podle Heuthes se jako velký problém projevilo časté vydávání nových verzí tohoto prohlížeče. Kvůli tomu totiž musí systémoví administrátoři a tvůrci webových stránek provádět u každé nové verze řadu testů kompatibility.

V sedmé verzi Chrome se navíc objevila chyba v XML (54969), která - i když o ní Google věděl - se dostala i do další stabilní verze 7, jež byla vydána o dva týdny později. Všichni uživatelé systému ISOF, kteří na verzi 7 upgradovali, jej kvůli této chybě nemohli používat. Heuthes dodává, že ani u Internet Exploreru se takové chyby nevyskytovaly. U Firefoxu naopak společnost upozornila na to, že každá jeho verze je velmi stabilní a dá se na ni spolehnout.

Avšak pojďme zpátky k Chrome. Verze 8 a 9 tohoto prohlížeče stále obsahovaly zmíněnou chybu a až devátá verze po čase přinesla opravu. Heuthes uzavírá, že když k tomuto problému přičteme to, že se Chrome automaticky aktualizuje bez uživatelova vědomí a velmi těžko se vrací na předchozí verzi, není vhodný pro profesionální využití. „Je tak trochu zvláštní, že open-source komunita okolo Mozilly zvládá práce na svém Firefoxu lépe, než stovky vývojářů Googlu,“ uvedl Wojciech Grzybek z Heuthes.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).