Hlavní navigace

Pochybný portál Středočeského kraje Tojecool.cz končí

Sdílet

Jan Bednařík 28. 5. 2012

Český rozhlas dnes přišel s informací o plánovaném ukončení provozu webu Tojecool.cz. Kontroverzní web si nechal zhotovit Středočeský kraj za cenu 2 miliony korun pochybnou společností Koch & Koch, jež o své působnosti neposkytuje prakticky žádné informace a není jisté, zda nebyl předražený web její jedinou zakázkou.

Web měl být oficiálně cílený na mladé studenty, jimž přinášel informace o různých akcích, soutěžích, hudbě nebo kultuře. Design portálu stojí na open source redakčním systému Wordpress a už na první pohled působí přeplácaným a celkově graficky nevzhledným dojmem. O podezřelém a netransparentním dění okolo celého projektu informoval mimo jiné server Lupa.cz, jenž se zajímal o zadání projektu a společnost Koch & Koch. Ta vyhrála výběrové řízení, neboť dle Středočeského kraje nabídla nejlepší cenu. Lupa.cz ve svém článku upozornila mimo jiné na fakt, že společnost Koch & Koch na svých stránkách neuvádí žádné reference a na dotazy nereaguje. O relevantnosti firmy prezentující se těmito webovými stránkami posuďte sami.

Dle Českého rozhlasu o dalším osudu portálu Tojecool.cz rozhodla Rada Středočeského kraje, jež nařídila jeho kompletní zrušení.

 

Zdroj: Lupa.cz Rozhlas.cz Kr-stredocesky.cz

Našli jste v článku chybu?