Hlavní navigace

Počet čínských uživatelů internetu převýšil americkou populaci

19. 7. 2009

Sdílet

V Číne používá internet již 338 miliónů lidí

 

Dle zprávy CNNIC nejlidnatější stát světa nadále zvětšuje svou armádu internetově gramotných lidí, jejichž počet již pokořil i celkovou populaci USA. Důležitým je však nejen stále rostoucí číslo čínských internetových surfařů, ale i aktivity, kterým se na webu věnují. Nejčastější činností je zde chatování a využívání internetových messengerů, účast ve společenských sítích, sledování online videí a další aktivity zábavného charakteru. Výrazně však roste i podíl e-commerce na čínském webu, kde již více jak čtvrtina uživatelů nakupuje v online obchodech.

Čína je také světovým lídrem v počtu registrovaných webových stránek, kterých je zde na 13 miliónů. Důležité je zde sledovat i způsob připojení k internetu - drtivá většina lidí využívá broadband připojení, ale velmi rychle se zvedá i počet přístupů na web skrze mobilní telefony.

Je jasné, že číslo 338 miliónů rozhodně není konečné a již brzy se přiblíží k půl miliardě. Je však třeba připomenout, že právě Čína je největším producentem malware na světě a také místem s téměř nulovou možností vymáhání autorských práv.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).