Hlavní navigace

Po Google Maps se s iOS loučí také YouTube

9. 8. 2012

Sdílet

Některé oblíbené produkty Googlu z nového iOS 6 nadobro zmizí a budou nahrazeny alternativami za vlastní produkce Applu. Očekávaný iPhone 5, který na iOS 6 poběží, zaznamená také dvojici hardwarových změn v podobě nového konektoru a slotu pro nanoSIM karty.

Google Maps

Apple zakoupil několik společností zabývajících se digitální kartografií, aby vyvinul vlastní mapový systém a mohl se nadobro zbavit aplikace Google Maps. Hlavním rozdílem mezi mapami obou společností je fakt, že aplikace Applu využívá vektorový systém nezávislý na rozlišení, zatímco Google Maps staví na samostatných vrstvách obrázků, které jsou unikátní pro míru přiblížení.

Podobně jako Google Mapy určené pro Android také Apple svůj systém vybavil 3D modely budov a hlasovou navigací. Co však novinka v iOS 6 postrádá, jsou panoramatické pohledy Street View. Google již nyní na App Store aplikaci Earth a je tedy možné, že pro iOS vydá také samostatnou aplikaci Maps.

YouTube

Posledním potvrzeným odpadlíkem iOS 6 je aplikace YouTube. Nástroj pro sledování streamovaných videí byl v dřívějších verzích iOS běžně integrován, v případě iOS 6 však budou muset uživatelé sáhnout po samostatné aplikaci, již má dle vlastních slov Google v plánu vyvinout a vystavit na App Store.

Absence aplikace YouTube uživatele pravděpodobně příliš nepoznamená. Stále budou moci sledovat vide skrze prohlížeč Safari. Samostatnou aplikaci bude navíc moci Google doplnit o reklamy a vydávat častější aktualizace.

30pinový konektor

iPhone nové generace bude namísto 30pinového konektoru vybaven novým, 19pinovým. Tato změna by mohla neblaze ovlivnit prodej příslušenství, které je navrženo pro využití původního 30pinového konektoru, který zařízení Applu nesla již od dob prvních iPodů. Apple však potřebuje menší konektor, aby mohl navrhnout tenčí zařízení.

Očekává se, že bude Apple prodávat redukci, jež zajistí zpětnou kompatibilitu nového iPhonu se starším příslušenstvím.

microSIM

Další hardwarová změna se týká současných microSIM karet. Ty mají být dle informací francouzského zpravodajského serveru Nowhereelse nahrazeny za novější, až o 40% menší nanoSIM karty. Standard nanoSIM před dvěma měsíci schválil Evropský ústav pro telekomunikační normy a zavrhl tak konkurenční návrhy Nokie a Motoroly. Přestože bude nová SIM karta menší, má nabídnout stejnou funkcionalitu jako dosavadní SIM karty.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).