Hlavní navigace

Pixel 2: Co víme o příští vlajkové lodi Googlu

6. 7. 2017

Sdílet

Samozřejmě se dočkáme vylepšených specifikací i fotoaparátů a samozřejmě i čisté verze nejnovějšího Androidu O. Pokud jde o displej, zde zatím máme pouze zprávy některých médií, jako jsou ETNews, kteří uvádějí, že americký gigant údajně nabídl 900 milionů dolarů v investicích společnosti LG Display, která by pro příští telefon Pixel mohla dodat OLED displej. Navíc směřuje investice Googlu konkrétně do flexibilní divize, což by mohlo znamenat zakřivené hrany.

To by se ovšem mohlo týkat pouze větší verze. Podle XDA Developers bude menší z obou modelů disponovat stejným 4,97palcovým jako současná generace s „téměř identickým“ designem. Větší verze pak údajně bude vybavena 5,9palcovým 1440p OLED displejem s „menšími okraji, než jsme viděli u původního Pixelu XL“.

Loňský Pixel disponoval tehdy nejlepším dostupným čipsetem Snapdragon 821, na což by měl Google navázat i letos. Vývojáři hovoří o Snapdragonu 835, doplněném o 4 GB RAM (tedy o stejné množství paměti jako loni). K dispozici bude také 64GB varianta, ačkoliv zatím není jasné, zda nahradí 32GB základní model nebo k němu jen přidá další úroveň.

K dalším specifikacím by měla patřit (nově) voděodolnost dle standardu IP68 a také lepší fotoaparáty. Podle dostupných spekulací se však Google nebude orientovat na navyšování (mega)pixelů, ale spíše množství různých funkcionalit.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).