Hlavní navigace

Pioneer odhalil první 4K Blu-ray mechaniky pro PC

1. 2. 2017

Sdílet

Pioneer totiž představil hned dvě interní UHD Blu-ray mechaniky pro PC s Windows, které se na trh dostanou koncem února, a to zatím v Japonsku. Zatím není jasná cena ani to, kdy se novinky objeví na ostatních trzích.

Obě mechaniky – BDR-S 11 J-BK a BDR-S 11 J-X – jsou si navzájem velice podobné. Oba dokážou přehrávat UHD (4K) obsah, ale vyšší model J-X údajně nabízí vyšší kvalitu přehrávání hudebních CD či tišší „šuplík“ na disky, což snižuje hluk. Efektivnější je taktéž odvod tepla díky speciální barvě nanesené jak zvenku, tak zevnitř mechaniky.

Oba přehrávače budou k dispozici jen v černé barvě. A nebudou fungovat na všech počítačích. Vyžadovat totiž budou systém s čipem Kaby Lake od Intelu (Core i5 nebo i7, minimálně 6 GB RAM a Windows 10 – což není překvapivé vzhledem k tou, že Kaby Lake oficiálně podporuje pouze Windows 10. Navíc potřebujete 4K externí displej s HDMI 2.0a.

Zajímavé také je, že nové Blu-ray přehrávače od Pioneeru mají regionální omezení, které je však v průběhu životnosti přehrávače pětkrát změnit. Kromě toho společnost oznámila, že pro přehrávání v UHD rozlišení je třeba verzi Windows 10 v japonském jazyku. Omezení je tedy víc než dost.

Zdroj: TechHive.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).